سفارش تبلیغ
صبا
سه ویژگی در هر که باشد ایمانش به کمال رسد : خرد، بردباری و دانش . [امام علی علیه السلام]
بهترین قهوه ساز را با اطلاعات کامل بخرید
 
قهوه ساز بخرید و قهوه بنوشید تا آلزایمر نگیرید

 

قهوه یکی از محبوب تریننوشیدنی‌ها در سراسر دنیاست و دارای خواص درمانی فراوان به نسبت سایر نوشیدنی‌ها به ویژه چای سیاه است. کارشناسان مصرف 2 فنجان قهوه را در روز، یکی بعد از مصرف صبحانه و دیگری هنگام عصر به افراد توصیه می کنند    . اما بهترین نوع قهوه که می تواند باعث لاغری شود و سرشار آنتی اکسیدان است قهوه تلخ است. قهوه تلخ بدون شیر و شکر، کالری ندارد و می تواند باعث جلوگیری از بسیاری از بیماری ها از جمله آلزایمر شود. 

قهوه تلخ چه خاصیت هایی دارد؟

شهرت قهوه به عنوان یک ماده‌ی لاغر کننده بیهوده نیست. کافئین موجود در قهوه روند چربی سوزی را فعال می‌کند. در واقع کافئین بدن ما را تحریک می‌کند و به این ترتیب باعث می‌شود که بدن کالری‌ها را بسوزاند که در نهایت به از بین رفتن چربی‌ها می‌انجامد. قهوه سرشار از کافئین است و به همین دلیل سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‌کند که این امر باعث تقویت هوشیاری ذهنی و دقت می‌شود و برای همین امکان به خاطر سپردن مطالب را راحت‌تر می‌کند. داشتن یک دستگاه قهوه سازخانگیمی تواند باعث کاهش خطر آلزایمر شود زیرا دانشمندان دریافته اند که نوشیدن 3تا 5فنجان قهوه در روز باعث کاهش 20درصدی خطر ابتلا به آلزایمر می شود. به عقیده این دانشمندان وجود ترکیبی به نام پولیفنول که ترکیبی از آنتی اکسیدان است، بیشترین تأثیر را در مقابله با آلزایمر دارد.

سرشار بودن قهوه از آنتی‌اکسیدان‌ها یکی دیگر از دلایلی است که سبب ایجاد احساس خوب پس از نوشیدن آن می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌ موجود در قهوه، بعد از آنتی اکسیدان های موجود در میوه‌ها و سبزیجات، بیشترین جذب را در بدن دارد؛ دستاورد آن سالم ماندن بدن و مبارزه بهتر با بیماری‌ها خواهد بود. قهوه ساز مولینکسیکی از بهترین برندهای قهوه ساز خانگی است.

نوشیدن قهوه، خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد. تحقیقات صورت گرفته بر روی 29000زن، نشان داد آن دسته از زنانی که قهوه زیادی می‌نوشند 22درصد کمتر با احتمال ابتلا به دیابت روبه رو می‌شوند. همچنین در طی پژوهشی دیگر که بر روی 17413نفر انجام گرفت، دانشمندان دریافتند که مصرف حداقل 3فنجان قهوه در روز، 42درصد خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.

 

 


کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط احسان 96/12/23:: 4:6 عصر     |     () نظر